Önskar er en God Jul!
Eftersom vi inte hörs förrän imorgonkväll (eller inte, det är ju jul imorgon!!) så tänkte jag önska er en fin julafton med nära och kära.

Imorgon ser min dag ut ungefär såhär:
- Stiger upp, myser med familjen med paketöppning under julgranen, äter god frukost, klär mig och gör mig i ordning.
- Åker iväg till pappa vid tolv (eller tidigare), öppnar hans julklappar och umgås med dem ett tag
- Vid tre åker jag hem igen och kollar på Kalle Anka med morfar ;) Som vanligt, det är en tradition.
Sedan äter vi julmiddag och efter det någon gång kommer Tomten och delar ut fler julklappar till alla barnen!
Nu ska jag alldeles strax följa min älskling till bussen hem, sedan ska jag göra mig klar för sängen. Och försöka sova iallafall. Jag har alltid svårt att somna natten till julafton! Har ni det? =)



Puss på er!
Kommentarer
Postat av:
Du borde klippa topparna, dom är ganska så slitna och kluvna! Håret slits ju bara ännu mer om du inte klipper bort nån centimeter
Trackback
