HOME

Hej igen allihopa! Nu är jag hemma från vaccinationen av svin(Bacon?)influensan. Sandra var snäll och följde mig. Det var en stoooor kö innan, men det gick väldigt fort, både köandet och vaccinationen av oss fyra ungar. Jag var sist, och värst. Jag skakade och hade lite svårt att andas (JAG ÄR RIKTIGT RÄDD NÄR DET KOMMER TILL NÅLAR) men jag överlevde as you can see! =) Jag har fruktansvärt jobbigt i armen. Kramp och det känns som att det brinner i armen och i ansiktet (?!) just nu. Det blir värre till natten säger mamma, hur ska detta gå? Jag har ju prov och tal imorgon... Aja, vi får se om jag ligger hemma i feber imorgon eller inte.
Dagens outfit här då!
Älskar mitt linne!
Gillade mitt hår imorse! Platt och fint hängande.
(Ursäkta minibilden) Fin solnedgång efter skolan påväg hemåt!
Haha, jag älskar dig! <3
... Visst är det fint? JAG SKULLE HA ETT NALLE PUH PLÅSTER. Jävla kärring, jag fick inget. Hon som lovade mig... *crycrycry*
Blossande röd på kinderna, mjukiskläder, fryser som satan och har uppsatt hår (satte upp det på skolan...)
Har ni vaccinerat er? Om inte, varför inte? Själv totalvägrade jag men men... I did it anyway!

Kommentarer
Postat av: Frida~

Sov INTE på den armen där du fick sprutan! Du har kramp i hela armen inklusive axeln när du vaknar isåfall (värre än vad man har ett tag efter sprutan)..

2009-12-03 @ 18:41:32
URL: http://fridawinterkvist.blogg.se/
Postat av: Gudde

Jag har inte tagit sprutan, men jag vill... Man vill ju inte bli sjuk...:S
Fiin blogg föresten.. Kolla gärna in min om du orkar...
Hare bra kramisar// GOsenG

2009-12-03 @ 20:58:32
URL: http://goseng.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

(Kommentarer som anses stötande raderas direkt. Även kommentarer fulla med länkar. Du aldrig är riktigt anonym, jag ser din IP-adress - Så tänk på vad du skriver. Dessutom är det mycket roligare om du kommenterar utan att vara anonym!)
♥Ditt Namn:
Kom ihåg mig?

♥E-postadress (Publiceras ej):

♥URL/Bloggadress:

♥Kommentar:

Trackback